در این مقاله قصد داریم تا تمامی نکات مهم در بازی درمانی کودکان را بررسی کنیم . همانطور که مطلع هستید کلینیک بازی درمانی دکتر خزائی در تهران از مراکز تخصصی بازی درمانی است .

در ابتدا باید با بیشتر با مفهوم بازی درمانی و کاری که در بازی درمانی انجام میدهیم صحبت کنیم بازی درمانی  Play Therapy نوعی مشاوره یا روان درمانی است که از بازی برای ارزیابی ، پیشگیری یا درمان چالش های روانی-اجتماعی کودک استفاده می کند. البته که بازی درمانی در بزرگسالان هم انجام میشود اما به صورت کلی عمده مراجعین بازی درمانی کودکان هستند .

کلینیک دکتر خزائی از مرکز بازی درمانی در تهران که تمامی کلاسهای بازی درمانی کودکان در آن برگزار میشود .

در ادامه از علل استفاده از بازی درمانی برای کودکان صحبت میکنیم .

مهم ترین دلیل برای تاثیر فوق العاده بازی درمانی این است که کودکان قادر به بیان احساسات خود به صورت کلامی نیستند . پس سعی میکنند در جایی که مهارت دارند آن را بیان کنند . کودکان فاقد مهارت های شناختی و کلامی برای صحبت در مورد یک سری از موضوعات هستند. برای مثال بیان ناراحتی و غم می تواند برای آنها بسیار پیچیده باشد و کودک ممکن است در بیان افکار و احساسات خود دچار مشکل شود.

بازی می تواند راهی عملی برای کودکان باشد تا بتوانند روی موضوعاتی که برای آنها ناراحت کننده است کار کنند. آنها می توانند صحنه ها را بازی کنند ، به مشکلات خاصی بپردازند ، یا شخصیت هایی خلق کنند که احساسات خود را با آنها به اشتراک می گذارند.

اما سوالی که ممکن است برای شما والدین مطرح شود این است که بازی درمانی چگونه به فرزند ما کمک میکند و میتواند در حل چه مشکلاتی موئر باشد . بازی درمانی میتواند ددر تشخیص بیماری های روحی فرزند فوق العاده موثر باشد

بازی درمانی اغلب برای کمک به کودکان در پردازش و درک رویدادهای استرس آور زندگی مانند موقعیت هایی مانند جابه جایی ، بستری شدن ، آزار جسمی و جنسی ، خشونت خانگی و بلایای طبیعی مورد استفاده قرار می گیرد.

همانطور که اشاره شد در درمان بسیاری از بیماری های روحی و تشخیص آن ها کمک میکند . اغلب ابن بیماری ها روحی و روانی هستند . برای مثال میتوان به  : بیش فعالی ، پرخاشگری ، موارد کودک طلاق ، آسیب های اجتماعی ، ناتوانی های جسمی ، اختلالاتی همچون خشم و اضطراب و همینطور غم و ناراحتی اشاره کرد.

باید به این موضوع اشاره کرد که کلینیک توانبخشی دکتر خزائی بهترین بازی درمانگر کودک را در اختیار دارد . هزینه بازی درمانی در مرکز دکتر خزائی فوق العاده مناسب میباشد .

شما عزیزان میتوانید برای شرکت در کارگاه بازی درمانی در تهران دکتر خزائی با ما تماس حاصل فرمایید