کاردرمانی انواع متفاوتی دارد . برای مثال کاردمانی جسمی یکی از آن ها است که ما در این مقاله می خواهیم مفهوم کاردرمانی جسمی را به شما عزیزان توضیح دهیم . بزرگترین سوال اسن است که کاردرمانی جسمی یعنی چه ؟

کاردرمانی جسمی چیست ؟

کاردرمانی جسمی به کلیه فعالیت‌هایی گفته می‌شود که به صورت هدفمند برای افراد مختلف به ویژه کودکان و سالمندان کم توان و یا ناتوان مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این رشته ابتدا میزان ناتوانی فرد بیمار را مورد ارزیابی قرار می‌دهند. پس از آن با تمرینات و حتی کارهای تعریف شده به بهبود مشکلات جسمی و حرکتی وی کمک می‌کنند. همچنین در برخی موارد از کاردرمانی جسمی جهت جلوگیری از ناتوانی بیشتر و پیشگیری ازپیشرفت برخی بیماری‌ها نیز بهره می‌برند.

می‌توان گفت هدف اصلی کاردرمانی جسمی رسیدن توانایی افراد به سطح قابل قبولی در انجام امور شخصی خود و بازگشت به جامعه است. کار درمانی جسمی از سه مرحله ارزیابی، درمان و مشاوره تشکیل شده است که به جز کاردرمانگر، همراهی خانواده فرد بیمار نیز در به دست آوردن نتیجه مطلوب در این سه مرحله بسیار موثر خواهد بود.

به طور حتم زمانی که اشخاص بتوانند با کمک تکنیک‌های فرد متخصص کار درمانگر و تلاش حس توانایی از دست رفته خود را باز یابند و به ارزشمندی وجود خود پی ببرند نتیجه به دست آمده بسیار دلنشین و مفید خواهد بود.

فکر می کنم شما الان با مفهوم کاردرمانی جسمی آشنایی دارید . کلینیک خزائی یکی از بهترین کلینیک های کاردرمانی در تهران است . همچنین در این مرکز کاردرمانی از بهترین پزشکان و بروزترین روش ها و متود های کاردرمانی جسمی استفاده می شود . 

ما مفتخریم اعلام کنبم که مرکز کاردرمانی جسمی جهانی آماده خدمات دهی به شما عزیزان است . بزرگترین هدف ما در این راه رضایت شما عزیزان است .