اختلال هماهنگی رشدی از اوایل کودکی شروع می شود، اما زمانی بیشتر به چشم می آید که کودک به سن 3-4 سالگی می رسد و باید حرکاتی پیچیده تر را انجام دهد. این کودکان ممکن است در کارهایی که به یک توالی خاص نیاز دارند مثلا لباس پوشیدن یا دوچرخه سواری ناموفق باشند. در یادگیری مهارت های حرکتی ضعیف هستند و ممکن است به تکرار های بیشتری برای آموزش نیاز داشته باشند. این ضعف یادگیری می تواند مشکلاتی مانند ضعف تحصیلی و در نهایت ترک تحصیل برای کودک به وجود بیاورد.

کودکان دارای اختلال هماهنگی رشدی در هماهنگی حرکات خود دچار مشکل و ضعف هستند. توانایی آن ها در هماهنگی حرکات با توجه به سن و مرحله رشدی شان پایین تر از دیگر هم سن هایشان می باشد. این کودکان در انجام حرکات ظریف مانند نقاشی کردن، قیچی کردن، بستن زیپ دچار اشکال هستند. در برنامه ریزی حرکتی نقص دارند؛ مثلا نمی توانند حرکات خود را به گونه ای تنظیم کنند که موقع راه رفتن به اشیاء روی زمین برخورد نکنند.

کارکردهای مغزی و سیستم عصبی این کودکان مانند تصمیم گیری، برنامه ریزی، تصور و تجسم اشیاء دارای مشکل است.

چه اختلال هایی توسط نوروفیدبک بهبود می یابند؟

نوروفیدبک یک روش درمانی مکمل برای درمان های دارویی و روانشناختی محسوب می گردد. این روش در درمان اختلال های نظیر ADHD، جلوگیری از عود در سوء مصرف مواد، اختلال های اضطرابی نظیر اختلال استرس پس از سانحه مفید است. نکته ای که مراجعین محترم بایستی بدان توجه کنند این است که این درمان در کنار درمان های دیگر در اختلال های فوق موثر است و به تنهایی نمی تواند اثرگذار باشد .

باید گفت که کلینیک خزائی یکی از بهترین کلینیک های درمان اختلالات رشدی در تهران است . این مرکز با پزشکان و تجربه ای که دارد از بهترین ها به حساب می آید .

می توان گفت که کلینیک درمان اختلالات رشدی خزائی همه ویژگی های یک مرکز ایده آل را دارد . در این مرکز از بهترین دستگاه ها و بروزترین روش ها برای کاردرمانی استفاده استفا ده می شود .

شما عزیزان می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و یا اخذ نوبت با ما تماس بگیرید .