اگر دچار اختلال لکنت زبان هستید ، قطعا برای درمان لکنت زبان از گفتار درمانی شنیده اید . تحقیقات و پژوهش ها حاکی ازین است تاثیر گفتار درمانی بر لکنت زبان فوق العاده اثر بخش است .  در ادامه قصد داریم تا بیشتر وارد تاثیر گفتار درمانی لکنت زبان شویم و نکات مختلف در این زمینه را بررسی کنیم .

لکنت زبان چیست ؟ به صورت خلاصه لکنت زبان نوعی اختلال گفتاری است که سبب بروز مشکلات مکرر در ارتباط با روانی گفتار می‌شود. تکرار و توقف در صحبت کردن از نشانه های بارز لکنت زیان است .
لکنت زبان بیشتر اختلالی است که در کودکان ایجاد می‌شود ولی با این حال به دلایل مختلف ممکن است این اختلال در بزرگسالان نیز بروز کند. لکنت زبان به علت عدم اطلاع شخص از لغاتی که می‌خواهد بیان کند ایجاد نمی‌شود. بلکه این اختلال به توانایی شخص در بیان گفتار و سخن گفتن مربوط می‌شود. در اثر لکنت زبان بیان برخی از واژه‌ها یا صداها ممکن است دشوار باشد.

بر طبق تحقیقات انجام شده، گفتار درمانی برای درمان لکنت زبان به علاوه تمرین خودآگاهی را می‌توان در یک برنامه درمانی عالی در جهت رفع لکنت زبان مورد استفاده قرار داد.

اگر به دنبال یک مرکز گفتار درمانی لکنت زبان در تهران هستید بدون شک مرکز گفتار درمانی دکتر خزائی میتواند بهترین گزینه برای انتخاب شما باشد . 

اهداف گفتار درمانی شامل بهبود زبان گفتاری، یادگیری مهارت های غیر کلامی مانند نشانه ها یا حرکات، یا یادگیری برقراری ارتباط با استفاده از یک روش جایگزین میباشد.
کلینیک درمان لکنت زبان دکتر خزائی میتواند به طور تخصصی بهترین خدمات را در زمینه لکنت زیان و گفتار درمانی لکنت زیان به شما عزیزان ارائه دهد . درمان لکنت زبان در بزرگسالان و کودکان میتواند کمی متفاوت باشد .

اختلالات گفتاری یا لکنت زبان، نوعی اختلال ارتباطی است که در آن گفتار طبیعی فرد مختل می شود. این اختلال می تواند به صورت لکنت زبان، نوک زبانی صحبت کردن و غیره باشد. کسی که به دلیل اختلال گفتاری قادر به تکلم نباشد،گنگ تلقی می شود.

شما عزیزان میتوانید برای دریافت مشاوره در زمینه گفتار درمانی لکنت زبان و دریافت نوبت گفتار درمانی با ما تماس حاصل فرمایید .