کاردمانی ذهنی یکی دیگر از انواع کاردرمانی است که ما مفاهیم آن را به طور کامل برای شما در این مقاله توضیح خواهیم داد . همه ما تاکنون در بین اعضای خانواده و یا در جامعه اطراف خود کودکان و یا افراد بزرگسالی را دیده‌ایم که از نظر جسمی کاملاً سالم هستند ولی برای برقراری ارتباط با اطرافیان خود دچار مشکل می‌شوند. معمولاً این افراد با توجه به نوع و شدت اختلال خود به سختی منظور خود را به طرف مقابل رسانده و یا از یک همراه برای انتقال پیام استفاده می‌کنند. خوب است بدانید کار درمانی ذهنی برای تسهیل این مشکلات تعریف شده و در صورت آگاهی و استفاده از تکنیک‌های این روش درمانی تا حد زیادی می‌توان مشکل را برطرف کرد .

کاردرمانی ذهنی به تکنیک‌هایی گفته می‌شود که بیشتر در مورد کمک به کودکان کم توان ذهنی و خانواده‌های آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع برنامه‌هایی که در کاردرمانی ذهنی برای هر کودک تدوین می‌شود به رابطه ذهن کودک کم توان با جسم، حرکت و گفتار او بسیار دقت شده و در همین راستا تمرینات آماده می‌شود.

گفتنی است، کودکانی که به متخصصان درمانگر مراجعه می‌کنند با استفاده از تکنیک‌های مختلف رفتاری، بازی درمانی، اتاق تاریک و حرکت درمانی بر مشکلات خود غلبه کرده و بسته به نوع اختلال تا حد زیادی توانایی ذهنی خود را باز می‌یابند.

باید گفت کلینیک کاردرمانی خزائی از برترین مرکز کاردرمانی ذهنی در تهران است . در این کلینیک از بهترین پزشکان و بروزترین روش ها و متود های کاردرمانی ذهنی استفاده می شود . 

شما عزیزان می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و یا دریافت نوبت با ما تماس بگیرید .